• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
      • #LaboratoriaPrzyszlosci
          • Puszka dla głodnego brzuszka

Do 13 marca trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt "Puszka dla głodnego brzuszka". Nasi wolontariusze odwiedzą Was w środy i piątki, przyjmą każdą puszkę, saszetkę, suchą karmę, przysmaki dla piesków i kotków, ziarno dla ptaszków. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, a na zachętę fotorelacja z minionego tygodnia. Wolontariusze. (A.W.M.)

• Mistrz rachunku klas 4

W styczniu i lutym, odbył się dwuetapowy konkurs matematyczny dla czwartoklasistów. Celem konkursu było wyłonienie szkolnego Mistrza Rachunku klas 4. W pierwszym etapie wzięło udział 14 uczniów, a do drugiego zakwalifikowało się 5 osób: Mateusz Opioła z 4a, Bartłomiej Królak i Mateusz Wejman z 4b oraz Nikola Stoltmann i Szymon Szary z 4c. Szkolnym Mistrzem Rachunku klas 4 został Mateusz Wejman z klasy 4a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu umiejętności rachunkowych.

• Z wizytą w serwisie samochodowym

W środę (28 lutego) tym razem uczniowie klas siódmych udali się do warsztatu samochodowego „Ryngwelscy - Bosch car service” w Rychnowach. Pan Konrad Ryngwelski oprowadził chłopaków po warsztacie, by mogli zobaczyć na czym polega praca mechanika samochodowego, wyjaśnił szczegółowo, jakie umiejętności i predyspozycje powinien posiadać kandydat na to stanowisko. Na pewno nie jest to łatwa praca. Wręcz przeciwnie - mechanik samochodowy musi mieć tego świadomość, że jest odpowiedzialny za życie i zdrowie ludzkie, więc nie może sobie pozwolić na błędy i zaniedbania podczas wykonywania swoich zawodowych czynności. Spotkanie zakończyliśmy kubkiem gorącej czekolady.

• Czy znasz swoje miasto ?

Od kilku dni klasa 1b przygotowywała się do obchodów 79 rocznicy powrotu Człuchowa do Macierzy. Podczas zajęć uczniowie poznali historię miasta, legendy, ciekawostki oraz obejrzeli filmy promujące Człuchów. Z zainteresowaniem podziwiali archiwalne zdjęcia oraz rozpoznawali charakterystyczne budowle i zabytki miasta. Z podziwem oglądali reprodukcje obrazów i podziwiali kunszt malarski S. Sierant, a następnie wzorując się na pracach naszej lokalnej malarki, sami spróbowali narysować ciekawe zakątki naszego miasta.

• 23 lutego Światowy Dzień Walki z Depresją

Depresja to nie tylko chwilowe uczucie smutku, ale poważne zaburzenie zdrowia psychicznego, które może utrudniać codzienne funkcjonowanie i wpływać na jakość naszego życia. Nie bójmy się rozmawiać o zdrowiu psychicznym. Bądźmy otwarci, uważni i gotowi do słuchania. Pamiętajmy, że każdy gest może mieć ogromne znaczenie dla kogoś, kto zmaga się z depresją. W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczniowie klasy 5D i 8A uczestniczyli w warsztatach na temat depresji.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 trzecioklasiści uczyli się i utrwalali zasady bezpieczeństwa w sieci. Wiedzą, że internet to wiele korzyści, ale wiedzą też, że niewłaściwe korzystanie z internetu może być bardzo niebezpieczne. Dzięki portalom edukacyjnym m.in. https://sieciaki.pl poznali groźne Sieciuchy, które zagrażają bezpieczeństwu internautów. Podczas realizacji zajęć, dzięki specjalnie przygotowanym kartom pracy mogliśmy lepiej utrwalić informacje poznane podczas warsztatów.

• Lista galerii

• sportowe talenty
      • bez dzwonkow
    • DZIENNIK ELEKTRONICZNY