• Let’s explore culture and traditions in Europe

• Opis projektu: Przedsięwzięcie: "Let’s explore culture and traditions in Europe" o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000114462 realizowane w Szkole Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej finansowane go ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
          Cel: kursy i szkolenia zagraniczne kadry edukacji szkolnej
          Kwota dofinansowania: 142 529,4 zł
          Czas trwania projektu: 31.12.2023-29.06.2025
          Opis: W ramach projektu 10 nauczycieli wyjedzie na zagraniczne kursy językowe lub metodyczne.
          Cele szczegółowe:
          1. Podniesienie kompetencji językowych kadry nauczycielskiej
          2. Zwiększanie wrażliwości uczniów na różnorodność społeczną, językową i kulturową
          3. Zdobycie doświadczenia w realizacji projektu unijnego
          4.
          Rozwój poczucia europejskiego obywatelstwa i tożsamości uczniów

Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych.pdf
          REGULAMIN REKRUTACJI KADRY PEDAGOGICZNEJ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CZŁUCHOWIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE.pdf
          Formularz zgłoszeniowy.doc
          ankieta_projekt_fers_strona.doc

Na Malcie

Szkolenie nauczycieli na Malcie w ramach projektu “Let’s Explore European Culture and Tradition” Z ogromną radością informujemy, że sześciu naszych nauczycieli miało niepowtarzalną okazję uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu na Malcie. To wydarzenie było częścią naszego zaangażowania w projekt “Let’s Explore European Culture and Tradition”, realizowanego dzięki wsparciu programu Power + oraz Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. Celem szkolenia było nie tylko podniesienie kompetencji językowych i metodycznych naszej kadry, ale również zwiększenie świadomości kulturowej i społecznej, co jest niezwykle ważne w kontekście budowania europejskiego poczucia tożsamości wśród naszych uczniów. Nasza szkoła zawsze stawia na rozwój i doskonalenie umiejętności nauczycieli, a udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych jest tego doskonałym przykładem. Podczas szkolenia nauczyciele mieli możliwość wymiany doświadczeń z kolegami z innych krajów, poznania nowych metod nauczania oraz zgłębienia wiedzy na temat różnorodności kulturowej Europy. To doświadczenie z pewnością przyczyni się do wzbogacenia procesu dydaktycznego w naszej szkole i otworzy nowe perspektywy dla naszych uczniów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnego przedsięwzięcia i nie możemy się doczekać kolejnych aktywności w ramach projektu “Let’s Explore European Culture and Tradition”.