• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
      • #LaboratoriaPrzyszlosci
          • NA ZAJĘCIACH STRZELECKICH W BIAŁYM BORZE

W środę 6 marca uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami skorzystali z zaproszenia Dyrekcji Zespołu nr 7 w Białym Borze i uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez opiekunów/ instruktorów oraz uczniów klas mundurowych tamtejszego liceum. Dzięki uprzejmości gospodarzy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach strzeleckich korzystając ze strzelnicy wirtualnej i pneumatycznej, mogli nauczyć się składać/ rozkładać broń i obsługi policyjnych kajdanek. Mogli również przymierzyć ekwipunek służb mundurowych, poznali podstawowe zasady skutecznej samoobrony oraz wzięli udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Masa atrakcji, jakich dostarczyli nam gospodarze, nie pozwoliła się nikomu nudzić. Po czterech godzinach intensywnych warsztatów zaproszono nas na gorący krupnik. Nasza Pani Dyrektor zadbała o to, byśmy mogli dojechać do Białego Boru i z powrotem, nie obci

• Człuchów moje miasto

6 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i upominków dla laureatów i pozostałych uczestników plastycznej rywalizacji konkursu " Człuchów, moje miasto". Sponsorami ciekawych nagród był człuchowski Urząd Miasta dział Promocji Miasta oraz Rada Rodziców naszej szkoły. Przypominamy nazwiska laureatów i jeszcze raz gratulujemy:

• Zadania projektowe po angielsku

Nasza szkoła przystąpiła do projektu międzynarodowego eTwinning „Joyful Journal” wraz z partnerami z Polski, Włoch i Ukrainy. Uczniowie klasy 8a będą realizować zadania projektowe w języku angielskim zgodnie z podstawą programową na temat zmysłów, uczuć, pozytywnych emocji w zgodzie z wellbeing i dobrostanem w szkole, które przyświecają w tym roku wszelkim projektom. Pierwsze zadanie zrealizowane: #Be Internet Awesome – Asy Internetu. Interlandia to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa dla każdego, dlatego zachęcamy wszystkich do szkolnych lub też rodzinnych rozgrywek, bo każdy ma okazję zostać Asem Internetu :-)

• LEKCJA W KINIE

W dniach 26-27 lutego klasy 4-8 uczestniczyły w multimedialnej lekcji w kinie na temat : „Czy social media mogą być toksyczne?”

Uczniowie podczas bardzo ciekawej lekcji poznali, co oznaczają pojęcia catfishing, cyberbullying, multitasking. Zrozumieli, jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają. Poza tym dowiedzieli się , co zrobić, żeby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie. Po multimedialnej lekcji , która zostala przygotowana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, organizatorzy wyświetlili film pt. „Dancing Queen”, który opowiadał o trudnej drodze młodej dziewczyny do samoakceptacji oraz odkrycia znaczenia przyjaźni, szczerości i naturalności. (AR)

• MAMY LAUREATA!

WYNIKI OGÓLNOPOSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „LEON”

15 listopada 2023 r., 14 uczniów z klasy 2c kolejny raz spróbowało swoich sił w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Wyniki dotarły 22 lutego 2024 roku i…mamy Laureata:

• Aleksander Ciechacki kolejny raz został Laureatem zajmując 8 miejsce w kraju.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS VIII

15 lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Orograficznego dla klas ósmych. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów klas ósmych, którzy napisali dyktando pt. „Uczeń marzyciel” przysłane przez organizatora konkursu Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 15 marca w LO w Człuchowie, zakwalifikowali się: Weronika Narloch z 8c i Antoni Dubikowski z 8b. Mistrzem Orografii klas ósmych został Antoni Dubikowski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w walce z bykami! ( AR)

• Lista galerii

• sportowe talenty