26 marca 2024 roku gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego
„Żywa lekcja historii” to podróż poprzez wieki. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym, dokładnymi replikami sprzętów wykorzystywanych w danych epokach historycznych. W trakcie tej niezwykłej lekcji nasi uczniowie przenieśli się w czasy starożytnych Greków i Rzymian, zgłębili tajniki odległego średniowiecza, aby poznać kulturę Sarmackiej Rzeczypospolitej, gdzie królowały piękne stroje składające się z żupanu, kontusza, futrzanych kołpaków i jedwabnych pasów kontuszowych. Następnie wcielili się w rolę muszkieterów walczących u boku króla Szwecji Karola Gustawa, którym czoło stawiali polscy husarzy. Na koniec mogliśmy w ciszy i skupieniu przenieść się do czasów walki Polaków o wolność – epoka napoleońska, powstania narodowe. Każdy uczestnik podróży w czasie mógł poczuć się jak szlachcic czy jak żołnierz broni
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY LEON 2024
W dniach 25-26 marca w naszej szkole odbyła się wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Wzięło w nim udział 58 uczniów z klas I-III. Celem konkursu jest sprawdzenie ścisłych umiejętności uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Brawo, młodzi matematycy!
Międzywojewódzkie Mistrzostwa LDK w biegach przełajowych Włocławek 23.03.2024
Nasi uczniowie dzielnie walczyli z rówieśnikami z województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego:
Sandra Bielacka 5b - 4 miejsce,
Kasia Pędzelska 5b – 6 miejsce,
Andrii Chabovskyi 7b - 14 miejsce,
Dawid Kluk 7b – 18 miejsce.
Gratulacje!
B. Bodziak
KAPELUSZ PANI WIOSNY
22 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego dla klas 0-4 „Kapelusz Pani Wiosny”. Konkurs miał na celu uwrażliwić dzieci na piękno nadchodzącej pory roku, udoskonalić ich twórcze umiejętności oraz spopularyzować wiedzę o barwach i symbolach wiosny. Każdy z uczestników wspólnie z rodzicami wykonał przestrzenny kapelusz, wykorzystując dowolne materiały plastyczne. Na konkurs wpłynęły 33 wyjątkowo piękne i pomysłowe prace, które można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Efekty wspólnej pracy dzieci i ich rodziców przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów ! Bardzo się cieszymy, że tak wielu rodziców zdecydowało się, aby wspólnie ze swoimi pociechami spędzić wolny czas w kreatywny sposób. Serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i wspaniałych efektów. Wyniki konkursu: I miejsce Alicja Węglińska „0” Liev Petrenko 1b Wiktoria Ruc 2c Blanka Tarczyluk 3c Maria Marczak 4b II mi
U bezdomniaków
W piątek 22 marca nasi wolontariusze zawieźli karmę i przysmaki dla psów zebrane w szkole do schroniska człuchowskiego TOZ prowadzonego przez pana Karola Krasienkiewicza. Pan Karol opowiedział nam o swoich podopiecznych, a my mogliśmy zapewnić niektórym z nich odrobinę radości. Młody wulkan energii Wigo i trzy staruszki sznaucerki skradły nasze serca. Były niezwykle przyjacielskie i spragnione pieszczot, zabawy i uwagi. Może ktoś z Was je pokocha i podaruje im dom? Dziękujemy za pomoc w przetransportowaniu karmy i wolontariuszy :) pani Mai oraz panom Romanowi i Piotrowi. (A.W.M.)
Wiosenne śniadanie 7a
"Na wiosnę kwiatki rosną", ale rosną też dzieci i aby rosnąć, muszą zdrowo jeść. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby na godzinie wychowawczej przygotować zdrowe śniadanie. Każdy przyniósł artykuły potrzebne do zrobienia wiosennych kanapek. Pokroiliśmy warzywa, wyłożyliśmy wszystkie składniki na talerze, zestawiliśmy stoły i spędziliśmy czas przy wspólnym posiłku i pogawędce. Jedzone tak kanapki były naprawdę pyszne! (A.W.M.)
Zbiórka karmy
W środę wolontariusze zakończyli zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Byliście bardzo hojni! Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i obdarowanych zwierząt. Międzyszkolny Klub Wolontariatu (A. W.M.)
13
W poszukiwaniu wiosny - kl. 6b
W czwartek 21 marca był dzień ......... przyjścia wiosny, stąd klasa 6b postanowiła wyjść i serdecznie ją przywitać. Tak długo szukaliśmy oznak wiosny, że trafiliśmy do budynku dworca PKP. W pierwszej chwili chcieliśmy uciec z Człuchowa, wszak to także "dzień wagarowicza", jednak rozsądek wziął górę i zaczęliśmy oglądać to ciekawe miejsce. Okazało się, że od blisko 2 lat w budynku tym znajduje się Sala Tradycji Kolejnictwa i całkiem przypadkiem była w tym dniu otwarta. Przywitał nas Pan Adam Ratyński, który na kolei spędził blisko pół wieku. W bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o całej ekspozycji, od mundurów po sprzęt używany dawniej na kolei, aż po modele współczesnych pociągów. Mimo że opowiadał nam o historii, to czas nam minął tak jabyśmy pędzili współczesnym pendolino. Wiosny nie znależliśmy, ale za to odkryliśmy ciekawy zakątek mówiący o przeszłości naszej "małej ojczyzny"
Powitanie wiosny
Powitanie wiosny w klasie 1b
Powitanie wiosny w 2c
Lista galerii
brak danych