Zielnik
W maju odbył się Szkolny Konkurs "Zielnik" dla uczniów klas 4-6. Otrzymalismy aż 23 przepieknie wykonane zielniki. Ponieważ wszystkie zielniki wymagały od uczniów dużo pracy i zaangażowania, a efekty zachwyciły Jury, każda praca została doceniona i nagrodzona.
Oto wyniki:
I miejsce:
- Tomasz Ciepliński 5c
MISTRZ PĘDZLA KLAS 4 - 7
W piątek rozstrzygnięto całoroczny konkurs plastyczny o Tytuł Mistrza Pędzla klas 4-7. Konkurs przebiegał w trzech etapach, a każdy z uczestników wykonywał 3 tematyczne prace różnymi technikami plastycznymi. Do ścisłego finału zakwalifikowano 18 uczniów z klas 4-7. Finaliści wykazali się nie lada umiejętnościami plastycznymi i pomysłowością. Gratulujemy talentu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych. Wyniki konkursu:
Klasy 4
I miejsce i Tytuł Mistrza Pędzla Maja Surma 4b
II mc. Mateusz Wejman 4b
III mc. Wiktoria Dzodz 4a
Szkolenie językowe kadry pedagogicznej na Cyprze
Na przełomie maja i czerwca kolejna grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywała za granicą realizując projekt FERS ”Let’s explore culture and traditions in Europe" na zasadach Erasmusa.
Szkolenie odbywało się w Limassol – drugim co do wielkości mieście Cypru. Zajęcia odbywały się w języku angielskim w Bayswater English School i obejmowały m.in. zajęcia językowe, kulturoznawcze oraz konwersacyjne.
O Mistrza Muzyki
W dniach 21 -23 maja 2024 roku został przeprowadzony III etap konkursu wiedzy muzycznej o tytuł MISTRZA MUZYKI dla uczniów klas 4- 7. Do konkursu przystąpiło 50 osób. Uczniowie rozwiązywali na lekcjach muzyki test z wiedzy poznanej w drugim semestrze tego roku. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Hanna Skrzypczak klasa 4c, Ksawery Bilski klasa 6c, Lena Szeliga klasa 7c
Wycieczka do Poznania
POZNAŃ W DWA DNI.
SZLAKIEM HISTORII
W dniach 28-29.05.2024 r. poznawaliśmy stolicę Wielkopolski – Poznań (klasa 6a, 6b, 7b). Zwiedzanie zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Poznania, gdzie zaczęła się Polska. Tu mieszkał Mieszko I. Odwiedziliśmy Katedrę poznańską wraz z podziemiami – miejsce pochówku pierwszych władców Polski i siedzibę pierwszego polskiego biskupstwa. W historycznej części miasta, zwanej Śródka (do 1800 roku odrębne miasto) obejrzeliśmy słynny mural 3D - Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle, który niedawno został ogłoszony jednym z „nowych cudów” Polski. Spacerując Mostem Jordana (most zakochanych - na poręczach mostu można zaobserwować formę wyrażenia miłości w postaci kilkuset kłódek miłości), przez niegdyś najmniejsze miasto Rzeczpospolitej – Ostrówek dotarliśmy do Starego Rynku. W tym urokliwym miejscu wypełnionym atrakcjami turystyc
Lista galerii
brak danych
Dzisiaj jest
- Czwartek24.04.2025
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 838038Tygodniowe menu
- Czwartek24. 04.
- ZUPA - rosół
II DANIE - gulasz wieprzowy/ ziemniaki/ surówka z ogórka kiszonego/ sok - Piątek25. 04.
- ZUPA - marchewkowa z ryżem
II DANIE - kotlet rybny z warzywami/ ziemniaki/ surówka z pekinki/ kompot