DZIEŃ MATEMATYKI w 3c
MATEMATYKA JEST JAK KURZ - JEST WSZĘDZIE I JUŻ!
14 marca, po „burzy mózgów” na temat zastosowania matematyki w życiu codziennym, uczniowie rozpoczęli świętowanie. Liczyli zespołowo, indywidualnie i w parach. Odbył się też klasowy konkurs o medal „Mistrza tabliczki mnożenia”. Brawa dla zdobywców!
17 marca wiele emocji i satysfakcji młodym matematykom dostarczył udział w Kangurze Matematycznym 2022.
POZNAJEMY CIAŁO CZŁOWIEKA – OKO W OKO Z…
Za nami kolejny etap odkrywania wiedzy o ciele człowieka. W sali gościnnie pojawiły się eksponaty (modele) z pracowni przyrodniczej. Potem z naszej wystawy powędrowały na stanowiska do obserwacji. Stanęliśmy oko w oko z : sercem, mózgiem, płucami, okiem, uchem, zębami, skórą - odkrywaliśmy ich tajemnice. Szkolny „Kostek” dzielnie znosił wnikliwe spojrzenia i zaglądanie w jego każdy kościsty zakamarek. Natomiast „Stefan” odkrył przed nami całe swoje wnętrze, a nawet stracił głowę. Operacja się udała, a na koniec pacjent był znowu poskładany. Zauważyliśmy, że „Stefan” coś zgubił - nic nie umknie naszym badaczom (kto zgadnie co?). Ciąg dalszy wiedzy będziemy uzupełniać w klasie czwartej, a więc „Kostku” i „Stefanie” do zobaczenia wkrótce.
2c rozpoczęła kolejną przygodę, jako Kubusiowi Przyjaciele Natury.
Przypomnieliśmy sobie, gdzie znajdziemy najwięcej witamin oraz co warto jeść, aby dostarczyć jak najwięcej składników odżywczych.
Katarzyna Odalanowska
ROZPALAMY PŁOMIEŃ WIEDZY – EKSPERYMENTUJEMY- POZNAJEMY TAJEMNICE LUDZKIEGO OKA
Dzień Kobiet to okazja, aby poznać mądre, pełne pasji i siły kobiety, które osiągnęły sukcesy w wielu dziedzinach. Do tych słynnych należą m.in. Marilyn Monroe (aktorka), Matka Teresa z Kalkuty (zakonnica), Margaret Thatcher (premier), Coco Chanel (projektantka) oraz Polka Maria Skłodowska-Curie (fizyczka- naukowiec). To właśnie tej ostatniej historię i osiągnięcia poznali uczniowie klasy 3c. Biorąc z niej przykład poszerzali swoją wiedzę naukową, a obiektem badawczym było - oko. Najpierw trochę teorii i prezentacji na temat budowy i funkcjonowania oka, a potem był czas na wzrokowe doznania podczas ulubionej formy nauki- eksperymentowania. Podczas doświadczeń uczniowie poznali zjawiska optyczne (np. odwrócone obrazy, które powstają w wyniku zjawiska refrakcji). Zauważyli jak nasze oko często ulega złudzeniom optycznym. Poznali działanie krążka Newtona. Zainteresowanie było duże, a efekt
Lista galerii
brak danych