„OKRUCHY TRADYCJI”- „ZAJĄCZKI” PODCZAS WARSZTATÓW POZNAJĄ WIELKANOCNE TRADYCJE
Pierwszoklasiści tuż przed świętami mieli nie lada atrakcję. Podczas wyjazdowych warsztatów wiele się nauczyli, m.in. tradycyjnego ubijania masła. Praca była zespołowa, wymagała sporo siły. Potem formowali masełka w specjalnych formach Efektem współpracy były świąteczne masełka. Wiele śmiechu i radości było podczas zabawy z ziemniakiem.
Oczywiście, ważnym punktem warsztatów było zdobienie jajek. Najpierw „garść” informacji o wszystkich sposobach zdobienia, a potem każdy ozdabiał swoje drewniane jajeczko techniką decoupage. Było też bliskie spotkanie z żywym króliczkiem! Ciekawe, czy pomagał wielkanocnemu zajączkowi chować niespodzianki dla dzieci? Podczas poszukiwania prezentów emocje były ogromne. Po tak intensywnej pracy i zabawie przyszedł czas na biesiadę. Dzieci wzmocniły siły. Kromka chleba z własnoręcznie wykonanym masłem i pysznym dżemem smakowała wyśmienicie
To był bardzo miły
TRADYCJE WIELKANOCNE
W ostatnim dniu w szkole, poprzedzającym Święta Wielkanocne, uczniowie 3b rozmawiali na temat polskich tradycji wielkanocnych. Odkrywali symbolikę święconki oraz wielkanocnych potraw . Miłym akcentem tego dnia było wspólne, wielkanocne śniadanie. Składając sobie życzenia, podzielili się jajeczkiem i poznali smak wielkanocnego chrzanu. Oczywiście na wszystkich czekała również miła niespodzianka od zajączka i niespodziewany śmigus-dyngus. To był wyjątkowy i bardzo radosny dzień, który wszystkich wprowadził w świąteczny nastrój i uświadomił, jak ważne jest kultywowanie polskiej tradycji.
Konkurs z przyrody
W konkursie Mistrz Nauk Przyrodniczych dla klas 4 wzięli udział chętni uczniowie. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Witt - 4c, drugie - Dorota Pestka - 4d, trzecie - Adam Tryba - 4d.
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”
330 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej “, który miał na celu sprawdzić wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej i społecznej. Nasi uczniowie rozwiązywali test, odpowiadając na 21 pytań jednokrotnego wyboru. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych. Zaproszenie do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa przyjęli:
Pisanki, kraszanki, jajka malowane…
Chociaż za oknem szaro i zimno, to uczniowie 3b już myślą o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy. W przedświątecznym tygodniu mali twórcy ludowi postanowili kultywować polskie tradycje i wykonać kolorowe pisanki . Wszyscy musieli wykazać się ogromną cierpliwością, dokładnością i wytrwałością, gdyż ich jajka ozdabiane były techniką decoupage. Podczas zajęć powoli i precyzyjnie przyklejali z cienkiej bibułki motywy ludowe, czyli koguciki, listki, bazie i kolorowe kwiaty. Po skończonej pracy ogromna satysfakcja i uśmiech zagościły na twarzy nie jednego dziecka. Aż miło popatrzeć na załączone zdjęcia i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.
Lista galerii
brak danych