Kolorowe kredki
Zapraszamy do udziału w akcji ekologiczno - charytatywnej
KOLOROWE KREDKICZYLI WIELKI KREDKOWY RECYKLING
Na czym polega akcja? Zbieramy kredki, następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Odrestaurowane kredki są przekazywane przez organizatora akcji do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.
Jest to akcja proekologiczna, propagujemy recykling, ograniczamy konsumpcyjny styl życia. Chcemy pokazać, że do wielu działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik.Bądź eko - wolontariuszem! Ratuj środowisko, pomagaj innym!
Zasady udziału:-
„Niepotrzebne” kredki przynosimy do szkoły, segregujemy kolorami , temperujemy i wysyłamy do organizatorów.
-
Segregacji dokonujemy w klasie lub przekazujemy kredki do szkolnych koordynatorów.
-
Wysyłkę do organizatorów akcji planujemy w miesiącach: marzec, kwiecień, maj.
-
Klasy i aktywni wolontariusze otrzymają dyplomy.
-
Czego nie wysyłamy? Śmieci, połamanych kawałków kredek, starych flamastrów, długopisów, pogryzionych kredek, itp. Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem, także się nie przydadzą.
-
Kredek krótkich nie segregujemy tylko wrzucamy do jednej torebki - organizator się nimi zajmie.
Szkolni koordynatorzy akcji: Danuta Tylingo, Maria Opar, Mariola Dyl
-
Halowe zawody LA
Zawodnicy SP1 i Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego bardzo dobrze rozpoczęli sezon halowy. Wystartowali w dwóch mityngach ogólnopolskich w Toruniu: 8. i 15. stycznia 2022 r.
8 stycznia 2022 r. na dystansie 600 m wystartowało dwóch zawodników, zdecydowanie poprawiając swoje wyniki życiowe: Wiktor Sienkiewicz (kl.8c) – 1:36,18 i Antoni Banaszak (kl.7e)– 2:06,28.
15 stycznia 2022r. startowało 6 zawodników. Na dystansie 300m pobiegł Wiktor Sienkiewicz z klasy 8c – 42,30 i Szymon Górzny- 7b- 43,53. Obaj poprawili "życiówki". W biegu na 200m wystartowała Laura Jasik (kl.8f), uzyskując wynik 31,55. Na 1000m wystartowało trzech zawodników. Maja Przysiężna (kl.7e) uzyskując wynik 3:34,88, ustanowiła nowy rekord życiowy Czas Patrycji Jażdżewskiej (kl.8b) to 3:35,9, a Michał Marczak z kl.7b z czasem 3:42,9 zdecydowanie poprawił swój wynik życiowy.
Następne starty to: 29.01.2022 - zawody w chodzie sportowym i 30.01.2022 - IV Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu.
Beata Bodziak
W czasie wolnym
Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu!
Grupa lekkoatletów:)
DRODZY RODZICE NASZEJ „JEDYNKI”!
Z wielką radością wkraczamy w Nowy Rok i pragniemy przekazać, że nasza akcja
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” zakończyła się sukcesem.
W imieniu całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim samych adresatów akcji, DZIĘKUJEMY za przekazane środki higieny osobistej i słodycze, którymi obdarowaliśmy naszych małych i większych przyjaciół.
Jak zwykle okazaliście Państwo wielką szczodrość ! To szlachetne, że dajemy naszym podopiecznym szansę dzielenia się z drugim człowiekiem.
Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa zrozumienie i hojność,
a dziś serdecznie dziękujemy za dobre serce!
Organizatorzy i wychowawcy klas
Podziękowania od Koła Łowieckiego "Darzbór"
Podziękowania i świąteczne niespodzianki dla „Przyjaciół Leśnych Zwierząt” z SP1 Człuchów od Koła Łowieckiego Darzbór - corocznego patrona Ogólnoszkolnej Akcji Zbiórki Kasztanów i Żołędzi. W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy darczyńcom oraz uczestnikom akcji.
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!
M. Opar, D. Tylingo, M. Dyl
Wigilia klasowa 5a
To było nasze pierwsze wspólne przedświąteczne spotkanie "na żywo" w takim składzie. Wciąż jeszcze bez opłatka i z życzeniami składanymi "na odległość", ale poczuliśmy świąteczną atmosferę, co widać na zdjęciach. Wszystkim dopisywał dobry humor.
Spotkanie Wigilijne w 8B
Dziś odbyło się wyjątkowe, bo nasze ostatnie w tym gronie, Spotkanie Wigilijne. To dobrze spędzony, wspólny czas. Czas uśmiechów, prezentów i "bycia ze sobą". Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
Klasa 8B z wychowawcą M.Dyl
Wigilia klasowa 7b
Ostatnie lekcje przed zdalnym nauczaniem postanowiliśmy spędzić przy świątecznym stole. Na żywo zobaczymy się dopiero 10 stycznia, więc trzeba było nagadać się na zapas. Cieszyło wszystko: rozmowy, życzenia, poczęstunek, no i oczywiście prezenty! (A.W.M.)
Świąteczna grywializacja
Wykorzystując czas ostatniego spotkania stacjonarnego w tym roku na kółku języka polskiego wykonywaliśmy świąteczne zadania. Było zimowe Dobble, były wykreślanki z kolędami, tworzenie kodu QR ze świątecznym zadaniem, trimino z potrawami wigilijnymi. Chociaż pracowaliśmy w mocno już okrojonym składzie, to jednak bawiliśmy się dobrze.
3
ŚWIĄTECZNE PACYNKI- „DRUGIE ŻYCIE SKARPETKI”
ŚWIĄTECZNE PACYNKI- „DRUGIE ŻYCIE SKARPETKI”
Uczniowie klasy 3c wykonali świąteczne pacynki, wykorzystując skarpetki. Pomysły były ciekawe i zabawne. Pacynki towarzyszyły uczniom podczas Mikołajek, pomagały w wybieraniu paczek, śpiewały mikołajkowe piosenki. Jak na profesjonalistów przystało wystąpiły też w klasowych przedstawieniu pt. „Głuchy telefon”. Efekty pracy młodych artystów i ożywionych pacynek podziwiali rodzice w nagranym dla nich filmie. Świąteczne skarpetki towarzyszyły uczniom w przedświątecznym czasie, brały udział w scenkach dramowych, zabawach i występach wokalnych.
Jedna skarpetka, a tyle radości, kreatywności i możliwości zabaw. Polecamy!